fot. PAP/EPA

Meksyk: Apel księży biskupów o współdziałanie w walce z epidemią koronawirusa

Kościół Katolicki w Meksyku wezwał rząd, media, przedsiębiorców i społeczeństwo do współdziałania w walce z epidemią koronawirusa.  

W liście pasterskim do wiernych meksykańscy księża biskupi przestrzegli przed egoizmem oraz indywidualizmem w obliczu tak wielkiego zagrożenia dla społeczeństwa, jakie stworzyła epidemia.

„Wobec bezmiaru bólu, którego wszyscy jesteśmy świadkami, kierowanie się prywatnym interesem jest czymś niewłaściwym” – napisano w liście.

Meksyk jest trzynastym na świecie państwem najciężej dotkniętym przez COVID-19. Do niedzieli włącznie oficjalne statystyki rządowe odnotowały ponad 2 mln zakażeń, a 180 tys. osób zmarło. Meksyk jako jeden z pierwszych krajów Ameryki Łacińskiej zawarł kontrakty na dostawę ponad 34 mln szczepionek z sześcioma różnymi laboratoriami na świecie. Poprawy sytuacji epidemicznej jednak nie widać, bo dostawy preparatów ogromnie się opóźniają. Szczepienia w Meksyku rozpoczęto 24 grudnia.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl