PAP/Marcin Onufryjuk

Min. Z. Ziobro: Wizje Polski według A. Dudy i R. Trzaskowskiego są diametralnie różne

Wybory prezydenckie rozstrzygną o kierunku rozwoju Polski – mówił w środę w Białymstoku minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Według niego, wizje Polski według kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego i prezydenta Andrzeja Dudy są „diametralnie, biegunowo różne”.

 

Na konferencji prasowej przekonywał, że po ewentualnym wyborze na prezydenta kandydata Koalicji Obywatelskiej można się spodziewać „mniej więcej” tego, co było „przez osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej”.

„Będzie tak jak było, tylko że jeszcze bardziej” – mówił min. Zbigniew Ziobro.

„Jeszcze bardziej będzie ograniczana rola państwa w wielu regionach Polski, likwidacje urzędów pocztowych, jednostek policji, połączeń kolejowych – to wszystko co było konsekwentnie realizowane za czasów PO będzie w wizji pana Trzaskowskiego realizowane jeszcze bardziej. To, co Platforma mówiła ustami swoich ówczesnych liderów, że <<500 plus>> nie ma, nie było i nie będzie bo nie ma na to pieniędzy, te hasła wrócą” – powiedział w Białymstoku.

Min. Zbigniew Ziobro wrócił też do kwestii wieku emerytalnego, zarzucał PO, że w tej sprawie „jedno było mówione, a zupełnie coś przeciwnego Platforma Obywatelska, partia pana Rafała Trzaskowskiego i w tym sensie pan Rafał Trzaskowski, zrobili – wydłużyli wiek emerytalny”.

„Jestem przekonany, że do tej idei pan Trzaskowski, gdyby został prezydentem, wracałby dlatego, że silna jest presja Brukseli, aby wydłużyć w Polsce wiek emerytalny” – dodał.

W jego ocenie „fundamentalna różnica” wizji prezydentur między kandydatami dotyczy polityki zagranicznej.

„Polityka godnościowa, dobrej współpracy z naszymi sąsiadami, przyjaciółmi, ale jednocześnie z zachowaniem pierwszeństwa naszych polskich interesów” – mówił o tej polityce realizowanej przez Andrzeja Dudę.

O jego kontrkandydacie powiedział, że jest zwolennikiem koncepcji „by było jeszcze więcej Europy, w tym sensie by rozmywać uprawnienia państw narodowych, w tym Polski, na rzecz Brukseli”.

„To byłoby ze stratą dla oddziaływania Polaków na to, co realnie dzieje się i zachodzi w naszym kraju” – mówił min. Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości przekonywał, że ta różnica wizji Polski dotyczy też „rewolucji obyczajowo-światopoglądowej”. Zarzucał Rafałowi Trzaskowskiemu, że stara się ją wprowadzać „czasami tak cichaczem” jako prezydent Warszawy.

„Prezydent Andrzej Duda jest gwarantem tego, że Polska, która jest krajem wolności będzie dalej krajem wolności. Jest tak naprawdę obrońcą wolności” – mówił min. Zbigniew Ziobro w Białymstoku.

Jak powiedział, obecnie w Polsce „każde środowisko, również i środowiska tzw. gejowskie, mają pełną wolność i swobodę funkcjonowania”.

„Mają swoje kluby, gazety, swoje drukarnie, księgarnie, wszystko co chcą. Mogą manifestować swoje poglądy. Natomiast oni chcą, by wszyscy inni przyjęli ich punkt widzenia na te sprawy, które są dla tych środowisk ważne, zwłaszcza jeżeli chodzi o obszar aktywności seksualnej, by ich poglądy i wartości były podzielane przez całą resztę polskiego społeczeństwa. To już nie jest wolność. To już jest narzucanie pod wpływem różnych rodzajów form presji (…) całej reszcie społeczeństwa, aby przyjęła poglądy, z którymi się nie zgadza” – uważa minister sprawiedliwości.

I przekonywał, że to, co proponuje Rafał Trzaskowski jest „cichym, wolnym zamachem na wolność w Polsce”.

„A pan prezydent Andrzej Duda jest gwarantem, że ta wolność dalej będzie przestrzegana” – mówił min. Zbigniew Ziobro.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl