fot. PAP/Rafał Guz

Min. T. Kościński: Przeznaczyliśmy ponad 312 mld zł, żeby ratować życie, miejsca pracy i przedsiębiorstwa

Przeznaczyliśmy ponad 312 mld zł, żeby ratować życie, miejsca pracy i przedsiębiorstwa – powiedział Tadeusz Kościński, minister finansów i funduszy, podczas prezentacji założeń Krajowego Planu Odbudowy.

Komisja Europejska wskazuje, że polska gospodarka w latach 2020-2022 będzie najlepiej i najszybciej rozwijającą się ze wszystkich krajów. Średnia wzrostu dla Polski ma być 4,5 razy wyższa niż średnia dla całej Unii Europejskiej.

https://twitter.com/PremierRP/status/1365346222362533894

Będzie to możliwe m.in. dzięki środkom z unijnego [Funduszu Odbudowy]. Do Polski trafi 770 mld zł z UE, z czego [Krajowy Plan Odbudowy] to 55 mld euro – mówi Tadeusz Kościński.

– Mamy nadzieję, że pomoże to Polsce być nie tylko prymusem, że nasza gospodarka będzie najszybciej rozwijała się w Unii Europejskiej do 2022 roku, ale również na kolejne długie, długie lata. Mamy za nami tysiące godzin ciężkiej pracy. Otrzymaliśmy 1,5 tys. projektów, propozycji do Krajowego Planu Odbudowy, co dało dobre podwaliny, żeby stworzyć matrycę Krajowego Planu Odbudowy i na tym zbudować dokument strategiczny – podkreśla minister finansów i funduszy.

5 filarów Krajowego Planu Odbudowy to: transformacja cyfrowa, odporność i konkurencyjność gospodarki, dostępność i jakość ochrony zdrowia, zielona i inteligentna mobilność oraz zielona energia. Konsultacje Planu Odbudowy rozpoczęły się w piątek. [czytaj więcej] Polska musi przedstawić dokument Komisji Europejskiej  do końca kwietnia 2021 roku.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl