Min. Rafalska: Bezrobocie spadło i wynosi 6,1 proc.

Bezrobocie w maju spadło w stosunku do kwietnia o 0,2 pkt. proc. do poziomu 6,1 proc. – poinformowała w Sejmie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Liczba bezrobotnych zbliża się do takiej liczby, jakiej do tej pory w Polsce po okresie transformacji nie było – dodała. Minister Rafalska przedstawiła te informacje przy okazji podsumowania polityki społecznej rządu Zjednoczonej Prawicy.

Mogę państwu powiedzieć, że mamy ostatnie dane za maj. Bezrobocie zmalało z 6,3 proc. do 6,1 proc. Myślę, że w czerwcu będzie poniżej miliona zarejestrowanych osób bezrobotnych. Liczba osób bezrobotnych od czasu objęcia rządu przez Prawo i Sprawiedliwość zmalała o 560 tys. Na każdym poziomie rośnie aktywność zawodowa społeczeństwa, zarówno jeśli chodzi o czynnik aktywności zawodowej, wskaźnik zatrudnienia, stopę bezrobocia młodzieży, jak i stopę bezrobocia rejestrowanego – mówiła w Sejmie Elżbieta Rafalska.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że stopa bezrobocia w maju br. była o 1,2 pkt. proc. niższa niż rok temu. Spadek stopy bezrobocia odnotowano we wszystkich województwach. Największy – o 0,6 pkt. proc. – w woj. warmińsko-mazurskim, czyli tam, gdzie bezrobocie wciąż jest najwyższe i wynosi 10,5 proc.

Resort podkreślił, że liczba bezrobotnych w maju br. była o 198,5 tys. osób niższa niż przed rokiem. To oznacza spadek o 16,5 proc.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl