fot. PAP/Paweł Supernak

Min. P. Czarnek: Nie będzie uzależnienia powrotu nauczycieli do stacjonarnej pracy od szczepień

Minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek, zapewnia, że nie będzie uzależnienia powrotu nauczycieli do stacjonarnej pracy od szczepień. Pracownicy oświaty znaleźli się w pierwszej grupie, która ma skorzystać z narodowego programu szczepień na koronawirusa.

Od niedzieli w szpitalach węzłowych trwa akcja szczepień szeroko pojętego personelu medycznego. To tzw. grupa zero. Po niej, zgodnie z Narodowym Programem Szczepień, preparat mają otrzymać m.in. nauczyciele.

Minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek, mówi, że w perspektywie kilku tygodni szczepienia powinny być dostępne dla nauczycieli i zapisy na nie będą kontynuowane. Jednak – jak zaznaczył – zaszczepienie nie będzie warunkiem ich powrotu do pracy.

– Zachęcamy wszystkich nauczycieli do skorzystania z oferty szczepień, bo to szansa na zwalczenie koronawirusa. Nie uzależniamy powrotu nauczycieli do szkoły od szczepień. W tym momencie skupiamy się bardziej na diagnozowaniu tego, ilu nauczycieli chce skorzystać z badań na obecność koronawirusa przed powrotem do szkoły, jeśli będzie on możliwy z uwagi na rozwój pandemii – zaznacza prof. Przemysław Czarnek.

Minister zapewnił także, że gdy przyjdzie jego kolej, to natychmiast zaszczepi się na koronawirusa.

RIRM

drukuj