fot. PAP/Leszek Szymański

Co ze szczepieniami w zakładach pracy?

W konsultacjach jest projekt wytycznych dla szczepień w zakładach pracy. Zgodnie z nim – jak podają media – zakłady zatrudniające ponad 500 pracowników będą mogły zorganizować swoje punkty. O tym, że rozważane jest wprowadzenie szczepień nie tylko wśród pracowników dużych firm, ale również wśród członków ich rodzin poinformował wczoraj wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska.

Decyzję rządu o podawaniu preparatów przeciwko koronawirusowi w zakładach pozytywnie ocenił wiceprezes Banku Pekao S.A., Jerzy Kwieciński. Jak zaznaczył, taki krok pomoże szybciej otwierać gospodarkę i odbudowywać ją po pandemii.

– Chociaż większość branż doskonale sobie z tym poradziło, niektóre wręcz przeżywają rozkwit – jak wszystkie branże związane z informatyzacją, natomiast szereg branż i firmy zostało dotkniętych. Dla naszej gospodarki i firm w tej chwili kluczowe jest poradzenie sobie z pandemią i uczestniczenie na masową skalę w szczepieniach. Jako firmy, a jestem w tej chwili wiceprezesem Pekao S.A., mogę powiedzieć, że jesteśmy bardzo zainteresowani szczepieniami w firmach, zakładach pracy. Uważamy, iż to może znacząco przyspieszyć proces poradzenia sobie z pandemią. To bardzo dobra inicjatywa ze strony naszego rządu – mówi Jerzy Kwieciński.

Szczepienia w firmach mają ruszyć od połowy maja. Według rządu wszystko zależy od rzetelności dostaw od koncernów produkujących szczepionki.

A od dziś na szczepienie przeciw COVID-19 mogą się już rejestrować osoby urodzone w 1972 r. Rejestracja odbywa się przez internet, infolinię, SMS-em lub w punktach szczepień.

RIRM

drukuj