fot. PAP/Radek Pietruszka

R. Terlecki: Wniosek o wotum nieufności wobec min. P. Czarnka zostanie rozpatrzony w środę

Jest decyzja, kiedy Sejm zajmie się wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra edukacji i nauki prof. Przemysława Czarnka. Dojdzie do tego w środę.

O głosowaniu nad wnioskiem o wotum nieufności wobec szefa resortu edukacji i nauki Przemysława Czarnka poinformował wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

– Ten punkt będzie rozpatrywany w środę wieczorem. Od razu po tym punkcie odbędzie się głosowanie. Co do szczegółowego programu tego posiedzenia, to rano w środę odbędzie się prezydium Sejmu, które jeszcze ustali ewentualne szczegóły czy zmiany, ale ten harmonogram, o którym mówię, czyli 3 dni i głosowania w piątek, będzie zachowany – powiedział Ryszard Terlecki.    

Wniosek o odwołanie ministra złożyli w czerwcu w Sejmie posłowie Koalicji Obywatelskiej. Politycy opozycji zarzucają mu m.in. niekompetencję, arogancję oraz naruszenie wolności i autonomii szkół. Minister Przemysław Czarnek odpierał zarzuty i wskazywał, że celem jego działań jest pozostawienie wychowania dzieci w rękach rodziców i odejście od dyktatu poprawności politycznej na uczelniach wyższych.

TV Trwam News

drukuj