fot. TT/MRiPS_GOV_PL

Min. M. Maląg: Rząd wprowadza mechanizmy, które dają stabilizację finansową seniorom

Minister rodziny Marlena Maląg podkreśliła, że rząd wprowadza mechanizmy, które dają stabilizację finansową seniorom. W tym roku na politykę senioralną zostanie przeznaczone 35 mld zł.

Szefowa resortu rodziny wzięła udział w konferencji prasowej pod hasłem „Bezpieczeństwo i aktywność”.

Marlena Maląg podkreśliła, że rolą rządu jest zadbanie o sytuację finansową seniorów. Przypomniała, jak na przestrzeni lat zmieniała się kwota przeznaczana na ten cel.

– W 2015 r. wszystkie nakłady, które ówczesny rząd przekazywał na wsparcie seniorów, to 3,5 mld zł. W roku 2021 to będzie 35 mld zł. To waloryzacja, to wypłata trzynastej emerytury, która będzie już po raz trzeci i czternasta emerytura, która będzie świadczeniem jednorazowym, wypłacona w czwartym kwartale tego roku – wskazała Marlena Maląg.

Minister rodziny przypomniała też wprowadzone w ostatnich latach programy, takie jak „Senior plus” i „Aktywni plus”, który od tego roku będzie kontynuacją programu ASOS.

Marlena Maląg złożyła także życzenia z okazji dnia babci i dziadka. „To Państwo pokazujecie pociechom, jak iść przez życie, uzupełniacie rodziców w wychowaniu dzieci” – powiedziała.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl