fot. PAP/Radek Pietruszka

Min. M. Gróbarczyk: Wystartowała aplikacja promująca turystykę wodną

„Wystartowała aplikacja „Drogi wodne”, której celem jest spopularyzowanie turystyki wodnej, poznawania nowych szlaków wodnych – poinformował w piątek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Trasy znajdujące się w aplikacji są bezpieczne i zweryfikowane” – dodał.

https://twitter.com/MGMiZS_GOV_PL/status/1281551403400548352

Szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wyjaśnił, że aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać z Google Play. W niedługim czasie ma być ona też dostępna w App Store.

Marek Gróbarczyk wskazał, że obecnie w aplikacji znajduje się kilkanaście tras żeglugowych, turystycznych w każdym województwie. Wykorzystuje ona mapy Google, wskazuje pozycję na trasie. Aplikacja pokazuje też skąd można wypłynąć, dokąd wrócić, ile trasa zajmie – dodał.

Jest ona przeznaczona – jak podkreślił minister – dla wszystkich wodniaków: zarówno amatorów, jak i pasjonatów kajaków, motorówek i żagli.

Zapewnił jednak, że aplikacja będzie rozwijana.

„Każdy może sobie wymyślić drogę wodną, przesłać ją do Urzędu Żeglugi Śródlądowej bądź do nas, do ministerstwa, bądź na stronę, która będzie w tym celu uruchomiona” – wskazał. Taka trasa będzie zweryfikowana i wpisana do aplikacji, jeżeli okaże się bezpieczna i będzie się nadawała do turystycznej żeglugi.

Z czasem – jak dodał min. Marek Gróbarczyk – w aplikacji znajdą się również atrakcje turystyczne, restauracje, przystanie czy zabytki znajdujące się w pobliżu proponowanych turystycznych szlaków wodnych.

Według min. Marka Gróbarczyka aplikacja spopularyzuje turystykę wodną.

„I zachęci wszystkich do tej firmy spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim wakacji” – wskazał.

PAP

drukuj