fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] J. Brudziński: Media przychylne Rafałowi Trzaskowskiemu obłudnie manifestują niechęć do prezydenta Andrzeja Dudy

Media przychylne Rafałowi Trzaskowskiemu obłudnie manifestują niechęć do prezydenta Andrzeja Dudy, wprowadzając w błąd jego wyborców. Próbuje się również anonimowo – jak mówi poeta „bełtać” Polakom błękit w głowie, mówiąc, że jeżeli głosowali w I turze na prezydenta Andrzeja Dudę, to już w II turze nie muszą, bo ten głos już jest ważny – wskazał wiceszef Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński.

– Dziękuję tym, którzy od początku do końca w pełni mobilizują się w kampanię wyborczą prezydenta Andrzeja Dudy. Koleżanki, koledzy, samorządowcy, ale przede wszystkim wolontariusze. Bez Waszej pomocy nie osiągnęlibyśmy takiego sukcesu – zwrócił się Joachim Brudziński.

Wiceszef Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że spotkania prowadzone we współpracy z premierem, parlamentarzystami oraz samorządowcami prowadzą do zwiększenia świadomości zagrożeń wynikających z kandydatury Rafała Trzaskowskiego.

–  Chciałbym szczególnie zwrócić się do seniorów, którzy obawiają się udziału w wyborach. Drodzy Państwo, proszę nie dać się zastraszyć. Działania prowadzone przez media przychylne Trzaskowskiemu wskazują, że nie mają żadnych skrupułów ani blokad moralnych i etycznych – akcentował Joachim Brudziński.

Gość „Rozmów niedokończonych” w TV Trwam i Radia Maryja przypomniał zachowania polityków opozycji przed I turą wyborów, którzy straszyli społeczeństwo „śmiercionośnymi kopertami”. Mówili, że pójście na wybory to narażenie życia całego narodu, aż w końcu bezpodstawne oskarżenie polskich listonoszy, nazywając ich „roznosicielami śmiercionośnych kopert”.

– Są to obłudne zachowania opozycjonistów, które pokazują, że ta strona nie powstrzyma się przed niczym, żeby wykpić działania prezydenta Andrzeja Dudy. Hipokryzja środowisk Platformy Obywatelskiej dała o sobie znać po podmienieniu kandydatów na urząd prezydenta. W jednej chwili z przestrzeni medialnej zniknął temat niebezpieczeństwa, które niosą za sobą wybory – podkreślił Joachim Brudziński.

Powołując się na opinię ministra zdrowia, Joachim Brudziński zapewnił, że oddanie głosu w lokalu wyborczym jest całkowicie bezpieczne.

– Prof. Łukasz Szumowski powiedział wprost, że obecnie większe zagrożenie niesie ze sobą pójście do sklepu czy przemieszczanie się w komunikacji miejskiej niż pójście do lokalu wyborczego. Warto uświadomić społeczeństwo, że te lokale są w pełni wyposażone przez Ministerstwo Zdrowia we wszelkie możliwe zabezpieczenia. Dla bezpieczeństwa i komfortu wyborców Państwowa Komisja Wyborcza zmieniła zapis umożliwiający osobom starszym, niepełnosprawnym oraz kobietom w ciąży  oddanie głosu w pierwszej kolejności – dodał.

Wiceszef PiS-u zaapelował do wyborców o pełną mobilizację do ostatniej sekundy kampanii. Już w najbliższą niedzielę głos każdego Polaka jest tak samo ważny.

radiomaryja.pl

drukuj