fot. twitter.com/Polska_Zbrojna

Min. M. Błaszczak zainaugurował rok akademicki wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych

Szef MON Mariusz Błaszczak zainaugurował we Wrocławiu rok akademicki Akademii Wojsk Lądowych. W tym roku studia rozpoczęło 365 podchorążych, 220 studentów cywilnych i 150 podchorążych w ramach Kolegium Wojskowo – Lekarskiego.

Minister Mariusz Błaszczak podkreślił, że Akademia Wojsk Lądowych to bardzo silna marka, a jej absolwenci należą do elity Wojska Polskiego. Szef MON wskazał, że polska armia staje się coraz liczniejsza.

AWL to bardzo silna  marka.  To uczelnia, która jest darzona szacunkiem. Absolwenci AWL-u należą do elity Wojska Polskiego. To uczelnia, która nawiązuje do najlepszych tradycji polskiej edukacji wojskowej. To uczelnia, która rozwija się. Moim zadaniem, jako ministra obrony narodowej, jest doprowadzenie do tego, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze i to się dzieje. Z roku na rok limit  przyjęć na Akademię Wojsk Lądowych jest wyższy – zaznaczył Mariusz Błaszczak.

Akademia Wojsk Lądowych jest uczelnią akademicką, która kształci kandydatów na żołnierzy zawodowych i studentów cywilnych. Nadaje też stopnie naukowe doktora. Studenci kończą studia z tytułem zawodowym oraz stopniem oficerskim podporucznika. Uczelnia współpracuje z zagranicznymi ośrodkami akademickimi, w tym z West Point.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl