fot. pixabay

Wrocław: zatrzymano oszustów, którzy wyłudzali pieniądze oferując środki ochrony osobistej

Oszuści zawierali umowy kupna-sprzedaży na środki ochrony osobistej takie jak maseczki, rękawiczki, kombinezony ochronne czy płyny antybakteryjne. Nikomu nie dostarczyli towaru i wyłudzili około 70 tys. zł. Sąd we Wrocławiu aresztował tymczasowo dwie osoby.

Aspirant sztab. Monika Kaleta z biura prasowego dolnośląskiej policji poinformowała w poniedziałek, że troje oszustów działało od lutego 2020 roku do 26 marca 2020 roku nie tylko we Wrocławiu, ale też w innych miastach Polski i doprowadziło ponad 200 osób fizycznych i podmiotów gospodarczych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem powodując straty w kwocie blisko 70 tys. zł.

„Wprowadzali pokrzywdzonych w błąd, co do zamiaru sprzedaży im środków ochrony osobistej w postaci maseczek, rękawiczek, kombinezonów ochronnych i płynów antybakteryjnych, które to miały m.in. służyć do ochrony przed możliwością zarażenia koronawirusem. Oczywiście wyrobów tych nie posiadali” – powiedziała policjantka.

Dodała, że część z poszkodowanych osób chciała zakupić środki ochrony po to, by przekazać je w ramach dobrego uczynku placówkom medycznym czy szpitalom.

Podejrzani usłyszeli zarzuty oszustwa w Prokuraturze Wrocław Stare Miasto. Wobec dwóch sprawców, którzy wykorzystali ogłoszony w naszym kraju stan epidemiczny, sąd już zastosował tymczasowy areszt. Za oszustwa grozić im może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj