fot. https://twitter.com/mblaszczak

Min. M. Błaszczak: W poniedziałek z koronawirusem walczy 4691 żołnierzy i pracowników wojska

W poniedziałek z koronawirusem walczy 4691 żołnierzy i pracowników wojska oraz 588 jednostek sprzętu – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

„Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 4691 żołnierzy i pracowników wojska oraz 588 jednostek sprzętu. 1627 żołnierzy wspiera Straż Graniczną w ochronie granic, a 1432 działania Policji m. in. związane z kontrolowaniem przestrzegania kwarantanny” – napisał Mariusz Błaszczak w poniedziałek na Twitterze.

Wojsko współpracuje z innymi służbami mundurowymi i z Ministerstwem Zdrowia w działaniach mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa; pomaga osobom starszym i objętym kwarantanną. Utrzymuje w gotowości 14 wojskowych szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej.

Ośrodek Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii może wykonać 350 testów dziennie na obecność koronawirusa. Armia przygotowała też mobilne zespoły medyczne, pojazdy i obiekty przystosowane do odbywania w nich kwarantanny, oferuje także transport lotniczy w razie potrzeby ewakuacji medycznej.

PAP

drukuj