fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Min. Ł. Szumowski: Dziękuję pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym za walkę o zdrowie i życie pacjentów

Dziękuję wszystkim Paniom i Panom wykonującym zawody pielęgniarek i położnych, którzy każdego dnia walczą o zdrowie i życie pacjentów. Dziękuję za Państwa pracę, zaangażowanie, codzienne poświęcenie – napisał minister zdrowia Łukasz Szumowski w Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek i Położnych.

We wtorek obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnych, który wpisuje się w Międzynarodowy Rok Pielęgniarki i Położnej, ogłoszony decyzją Międzynarodowej Rady Pielęgniarek (ICN).

Z tej okazji minister zdrowia złożył życzenia wszystkim osobom wykonującym ten zawód. Przyznał, że Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych przypada w bardzo trudnym dla wszystkich momencie, gdy mamy do czynienia z epidemią koronawirusa.

„Dziękuję wszystkim pielęgniarkom i położnym, które każdego dnia walczą o zdrowie i życie pacjentów” – napisał min. Łukasz Szumowski we wpisie opublikowanym na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

„Składam wszystkim Paniom i Panom wykonującym te zawody – najserdeczniejsze życzenia, a przede wszystkim wyrazy szczerego uznania i gorące podziękowania za Państwa pracę, zaangażowanie, codzienny trud i poświęcenie w sprawowaniu opieki nad pacjentami” – podkreślił szef resortu zdrowia.

Życzenia dla tej grupy zawodowej złożyła także prezes zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego Grażyna Wójcik.

„Od początku 2020 roku, uroczyście w całym kraju podjęliśmy liczne działania w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Pielęgniarek i Położnych, włączyliśmy się w międzynarodową kampanię promującą zawód pielęgniarki >>Nursing No<<, a w dniu 12 maja 2020 roku, planowaliśmy zwieńczenie tych uroczystości – radosne święto pielęgniarstwa” – wskazała Wójcik.

Podkreśliła, że historia napisała jednak swój własny scenariusz.

„Pielęgniarki i pielęgniarze znaleźli się od kilku miesięcy w centrum walki z epidemią i zamiast świętowania walczą o życie pacjentów, muszą wykrzesać z siebie nieludzką odporność, odwagę i optymizm” – dodała.

„W dniu naszego wspólnego święta, w trudnym czasie walki z epidemią, życzę Wam wszystkim Koleżankom i Kolegom, dużo zdrowia, wsparcia i pełnej ochrony od swoich pracodawców, szacunku i partnerstwa od naszych współpracowników, a ponad wszystko nieustającego optymizmu i radości z bycia pielęgniarką, pielęgniarzem i pomagania innym” – napisała Grażyna Wójcik.

Życzyła ponadto „umiejętności odkrywania własnego szczęścia i swoich ukrytych talentów, oraz przede wszystkim dużo miłości w podróży przez życie”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl