Min. Gowin: W piątek ogłosimy powstanie nowej formacji politycznej

W piątek, w godzinach okołopołudniowych, ogłosimy powstanie nowej formacji politycznej – zapowiedział dziś prezes Polski Razem, wicepremier Jarosław Gowin. Nowa partia ma poszerzyć obóz Zjednoczonej Prawicy.

W piątek w radiowej Jedynce szef resortu nauki i szkolnictwa wyższego zapowiedział, że w piątek, w godzinach okołopołudniowych zostanie ogłoszone powstanie nowej formacji politycznej.

Pokażemy grupę inicjatywną, ale to oczywiście jest dopiero początek, stopniowo będą dołączać do nas kolejne środowiska, kolejni politycy, a cały projekt ujawnimy 4 listopada podczas kongresu odnowionej partii” – mówił wicepremier Gowin.

Nowa formacja – jak mówił – będzie mieć wolnorynkowy program osadzony na tradycyjnych wartościach.

My wierzymy w gospodarce w wolny rynek, w niskie podatki, w prywatną własność, natomiast w sferze wartości trzeba stawiać na to, co sprawdzone przez tradycję, czyli na rodzinę, na patriotyzm, na wiarę” – wskazywał Jarosław Gowin.

Podkreślił, że nowa partia jest elementem poszerzenia obozu Zjednoczonej Prawicy, a prezes PiS Jarosław Kaczyński „wyrażał radość z tego poszerzenia”.

Jarosław Gowin zaznaczył, że nazwa nowej formacji zostanie ujawniona podczas listopadowego kongresu poszerzonej Polski Razem. W piątek z kolei zostanie przedstawiony program nowej partii oraz nazwiska części polityków, którzy dołączą do formacji.

Dodał, że program nowej partii stawiał będzie na samorządność.

Silnym filarem nowego ugrupowania będą samorządowcy” – oświadczył prezes Polski Razem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl