fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Min. E. Rafalska: Wartość projektu „Maluch Plus” w 2018 i 2019 r. wynosi 450 mln zł

450 mln zł to wartość projektu „Maluch Plus” w 2018 i 2019 r. To przekłada się na wzrost liczby miejsc w żłobkach – poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Szefowa resortu i rzecznik rządu Joanna Kopcińska wzięły udział w konferencji w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim.

Przedstawicielki rządu przekazywały informacje na temat programów społecznych m.in. o „Maluch Plus”.

W województwie łódzkim – jak wskazywała minister Elżbieta Rafalska – w 2015 r. funkcjonowało 118 placówek opieki żłobkowej, a na koniec ubiegłego roku – już 245.

Ilość miejsc w tegorocznej edycji programu w całym kraju będzie dziesięciokrotnie większa niż w 2015 r – mówiła.

– Kiedy powstało 2,5 tys. miejsc opieki żłobkowej, a w tej chwili powstaje ponad  27,6 tys. nowych miejsc opieki dla dzieci w 974 instytucjach opieki. Oprócz tego powinniśmy pamiętać, że dofinansowujemy z tych środków koszty za pobyt dziecka w żłobku, czyli jeśli rodzice płacą 200 zł, to gdyby nie rządowe 100-150 zł, to płatność wyniosłaby 300 zł – podkreśliła Elżbieta Rafalska.

Minister zachęciła też do zakładania żłobków samorządowych, bo – jak wskazała  – dają one gwarancje dłuższego funkcjonowania i niższą odpłatność, co dla rodziców jest istotnym czynnikiem w decyzji o wyborze placówki.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl