Min. Rafalska: Rok 2017 bez zmian w świadczeniach z Programu 500 plus

W przyszłym roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie zmieni żadnych podstawowych założeń programu Rodzina 500 plus. Szefowa resortu Elżbieta Rafalska poinformowała w Polskim Radiu, że wysokości i dostępności świadczenia pozostają takie same.

Jak poinformowano ministerstwo po roku podsumuje funkcjonowanie programu i wtedy mogą się pojawić ewentualne korekty.

Minister Elżbieta Rafalska zapewniła, że są – w pełni zabezpieczone – środki na wypłatę świadczenia wychowawczego i rodzinnego w przyszłym roku.  

Po rocznym okresie obowiązywania programu jesteśmy zobowiązani do jego oceny i ewentualnego zaproponowania zmian. Możemy natomiast z całą pewnością powiedzieć, że nie będzie zmiany kryterium dochodowego i nie będzie zmiany wysokości świadczenia. Nie będzie zatem zmiany kluczowych elementów programu. Program został skalkulowany, policzony i zabezpieczony w budżecie na następny rok – oświadczyła minister Elżbieta  Rafalska.

Program Rodzina 500 plus działa od kwietnia i jest świadczeniem wychowawczym w wysokości 500 zł miesięcznie. Przysługuje ono niezależnie od dochodu, na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18 lat. Gdy dochód jest niższy od 800 zł netto na osobę lub 1200 zł dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi, wsparcie przysługuje także na pierwsze dziecko.

W 2016 r. rząd przeznaczył na program 17 mld zł. W przyszłym ma to być już 23 mld 500 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl