fot. twitter.com/E_Rafalska

Elżbieta Rafalska koordynatorem Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych PE

Europoseł Elżbieta Rafalska, była minister rodziny, została koordynatorem w Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego. Deputowana będzie tam reprezentować frakcję Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Jej obowiązki obejmują m.in. współpracę ze sprawozdawcami i kontrsprawozdawcami, czy też koordynacje prac członków grupy i ich zastępców w komisji.

– Zostałam koordynatorem na połowę kadencji. Drugą połowę kadencji (2,5 roku) będzie pełnił przedstawiciel Partii Rodzin z Niemiec, europoseł Geuking. Dzisiaj też odbędzie się najważniejszy wybór – wybór premier Beaty Szydło na przewodniczącą tej komisji. To dla nas bardzo ważna komisja, bo komisja zajmująca się problematyką społeczną (…). Mam nadzieję, że będę istotnym wsparciem dla premier Beaty Szydło, która dzisiaj – liczę na to – bez przeszkód zostanie wybrana na przewodniczącą – zaznaczyła Elżbieta Rafalska.

W tym tygodniu w Parlamencie Europejskim obsadzane są stanowiska w komisjach parlamentarnych. Dziś o urząd wiceprzewodniczącego w Komisji Spraw Zagranicznych powalczy europoseł Witold Waszczykowski.

 

Dawid Nahajowski/RIRM

drukuj