fot. twitter.com/sjkaleta

Kryzys śmieciowy w Warszawie

Radni PiS z Warszawy apelują o dymisję wiceprezydenta Michała Olszewskiego w związku z problemami z odbiorem odpadów. Od kilkunastu dni na problemy z odbiorem śmieci skarżą się mieszkańcy między innymi Białołęki i Targówka.

Od 1 lipca weszły w życie umowy z nowymi firmami zajmującymi się odbiorem śmieci w stolicy. Będą one obowiązywały przez kolejne trzy lata. Mieszkańcy zwracają uwagę, że dotychczasowi odbiorcy przestali świadczyć usługi wcześniej niż było to przewidziane, co skutkuje zaleganiem śmieci w kontenerach.

Radny PiS-u Sebastian Kaleta zwrócił uwagę, że jest to kolejny kryzys śmieciowy w Warszawie.

– Śmieci zalewają Warszawę, ponieważ władze miasta nie są w stanie poradzić sobie z bardzo prostą usługą dla mieszkańców, jaką jest odbiór śmieci. Jesteśmy powołani przez mieszkańców, by dbać o ich interes i z tego miejsca mówimy: „Żarty się skończyły. Panie prezydencie Rafale Trzaskowski, wzywamy Pana do dymisji Pana zastępcy pana Michała Olszewskiego, który odpowiada za ten chaos śmieciowy.” To kolejny kryzys śmieciowy w Warszawie – powiedział.

Od początku tego roku w Warszawie obowiązuje nowy system śmieciowy, zgodny z rozporządzeniem ministra środowiska z lipca 2017 roku. Odpady zbierane są teraz w podziale na pięć frakcji. Wcześniej dzielono je na trzy kategorie.

RIRM

drukuj