Min. Bańka: Finansowanie sportu w stosunku do 2015 roku wzrosło o 93 proc.

Ministerstwo Sportu i Turystyki podsumowało dwa lata działalności w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Na konferencji w Warszawie minister Witold Bańka wymienił fundamenty, do których zaliczył m.in. sport powszechny, rozwój infrastruktury i walkę z dopingiem. Szef resortu wskazał także na sport wyczynowy, sport i aktywizację osób z niepełnosprawnościami.

Ministerstwo zaangażowało się także w rozwój polityki antydopingowej i rozwiązania legislacyjne w tym obszarze.

To były dobre dwa lata – wskazał minister sportu i turystyki Witold Bańka. Sport dzieci i młodzieży to jeden z najistotniejszych elementów funkcjonowania naszego resortu – podkreślił.

– Projekt uruchomiony w 2016 – program SKS – który ruszył de facto od stycznia 2017 roku w całej Polsce. Około 270 tys. dzieci i młodzieży uczestniczy regularnie w SKS-ach w 81 proc. gmin. W przyszłym roku planujemy zwiększenie zaangażowania finansowego dla tego projektu. Do tego dochodzą przedsięwzięcia realizowane przez polskie związki sportowe finansowane przez MSiT, dofinansowanie organizacji imprez sportowych. Tutaj możemy mówić o fundamentalnej, głębokiej zmianie. Wzrost środków finansowych na te fundamenty sportu w 2018 roku w stosunku do roku 2015 to 93 proc. – powiedział Witold Bańka.

Minister wymienił także programy, które zostały uruchomione w ostatnich latach. Jednym z nich jest program „Klub”, który zapewnia wsparcie finansowe małym i średnim klubom.

Niewątpliwym osiągnięciem jest także start programu „Team 100”, który ma na celu wsparcie finansowe najbardziej utalentowanych sportowców rokujących w kontekście Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

„Żartobliwie mówimy, że to takie sportowe 500+” – zaznaczył dodając, że z tej pomocy skorzystało w tym roku ponad 3 tys. klubów.

Szef resortu przypomniał też, że w 2019 r. w Katowicach odbędzie się Światowa Konferencja Antydopingowa.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl