Min. A. Kwiatkowski: Posadzone w Ogrodach Watykańskich dęby będą ważnym śladem w relacjach Polski z Watykanem

W Ogrodach Watykańskich, posadziliśmy dwa dęby, które będą ważnym śladem w naszych wzajemnych relacjach z państwem watykańskim, które 100 lat temu sprzyjało Polsce, która powróciła na mapę Europy i świata – powiedział prezydencki minister Adam Kwiatkowski. Polskie dęby posadzono w czwartek w Ogrodach Watykańskich, by uświetnić stulecie wznowienia stosunków dyplomatycznych między Polską a Stolicą Apostolską.

https://twitter.com/MinSrodowiska/status/1111208132393529344

Ceremonia odbyła się na dwa dni przed setną rocznicą uznania niepodległości Polski przez Watykan. W uroczystości uczestniczyli m.in. gubernator Państwa Watykańskiego ks. kard. Giuseppe Bertello, ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański, prezydencki minister Adam Kwiatkowski oraz wiceminister środowiska Małgorzata Golińska.

Minister Adam Kwiatkowski zwrócił uwagę, że posadzone dziś dęby będą ważnym śladem w relacjach polsko-watykańskich.

– W Watykanie, w Ogrodach Watykańskich, sadzimy dwa dęby, które będą przypominały o rocznicy 100 lat relacji dyplomatycznych pomiędzy państwem watykańskim a Rzeczypospolitą Polską. Będą takim ważnym śladem w naszych wzajemnych relacjach z państwem watykańskim, które przecież wtedy, 100 lat temu, sprzyjało Polsce, która powróciła na mapę Europy i świata – podkreślił Adam Kwiatkowski.     

Ambasada RP przy Stolicy Apostolskiej podkreśliła, że dęby z Polski mają również zwrócić uwagę na troskę i wysiłki, jakie nasz kraj wkłada w zachowanie na swoim terytorium liczebności lasów oraz ekologię i ochronę środowiska naturalnego na całym świecie. Posadzone dziś dęby pochodzą z okolic Wadowic.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl