fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Mija 10 lat od katastrofy smoleńskiej

Dziś mija dokładnie 10 lat od katastrofy Smoleńskiej. Tegoroczne obchody rocznicowe ograniczono ze względu na pandemię koronawirusa.

Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i członkowie rządu złożyli rano kwiaty przed pomnikami ofiar katastrofy w Warszawie.

https://twitter.com/AC_Sobol/status/1248507599055716352

Na pokładzie rządowej maszyny było 96 osób. Delegacji przewodniczył śp. prezydent RP prof. Lech Kaczyński.

Wspominając tych, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku, należy zauważyć także wkład, jaki mieli oni w budowanie Polski.

Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński wspominał dziś swojego brata na antenie Jedynki Polskiego Radia. Podkreślił, że Lech Kaczyński wpisał się w historię jako jeden z najwybitniejszych, najbardziej znaczących ludzi nowoczesnych dziejów Polski.

– Zmieniał Polskę. Oczywiście ta zmiana była wynikiem wysiłku bardzo wielu ludzi, bo wynikiem zmiany postaw, także zmiany postaw nie jednej osoby po katastrofie smoleńskiej, tragedii smoleńskiej, ale był postacią w tym wszystkim centralną nawet wtedy, kiedy już go nie było wśród nas. W dalszym ciągu taką postacią ciągle jest – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezydent RP Andrzej Duda oddał hołd parze prezydenckiej na Wawelu. Lech i Maria Kaczyńscy spoczywają w krypcie katedry.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa przełożono wizytę polskiej delegacji w Katyniu i Smoleńsku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl