fot. PAP/Łukasz Gągulski

Mieszkańcy Krakowa nie zgadzają się z wprowadzeniem Strefy Czystego Transportu

„Nie dla strefy Czystego Transportu” – pod takim hasłem ruszył protest kilku ruchów społecznych w Krakowie. Uczestnicy pikiety wyrażą swój sprzeciw przeciwko planowanym ograniczeniom wjazdu do miasta dla najstarszych samochodów.

Kraków to pierwsze miasto w Polsce, które wprowadziło Strefę Czystego Transportu. Ograniczenia dla aut spalinowych będą wprowadzane w dwóch etapach – od 1 lipca przyszłego roku i od lipca 2026 roku.

Jeden z organizatorów protestu, Sławomir Skiba, zapewniał, że manifestanci nie będą blokować ruchu, ale uświadamiać kierowców.

Nie zamierzamy utrudniać ruchu kierowcom, bo i tak mają już dość utrudnień. Będziemy informować kierowców, opinię publiczną, mieszkańców Krakowa, dlaczego ten ruch w Krakowie jest utrudniany, spowalniany. Będziemy rozdawać ulotki, a także będziemy przekazywać informacje na temat prawdziwych skutków Strefy Czystego Transportu – oznajmił Sławomir Skiba.

Jeden z komitetów przygotował projekt uchwały w sprawie zniesienia Strefy Czystego Transportu, teraz ma się nim zająć Rada Miasta Krakowa. Strefa obejmie cały Kraków, z wyjątkiem autostrady A4 i drogi S7. Zwolnione z zakazu wjazd mają być m.in. pojazdy techniczne i zabytkowe.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl