Por I, Pazurzasty, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2501756

Apel władz portu w Gdańsku do rybaków rekreacyjnych o rezygnację z protestu

Władze portu w Gdańsku zaapelowały we wtorek do armatorów rybołówstwa rekreacyjnego o powstrzymanie się od protestu na akwenie portowym. Spółka podkreśliła, że porty mają strategiczne znaczenie dla gospodarki morskiej.

„W związku z zapowiedzią protestu armatorów morskich jednostek wędkarskich na akwenach portów w Gdańsku, Gdyni i Świnoujściu pragniemy podkreślić strategiczne znaczenie portów dla gospodarki morskiej jako istotnych węzłów komunikacyjnych łączących transport morski z lądowym” – głosi stanowisko Zarządu Morskiego Portu Gdańsk (ZMPG) S.A., opublikowane na stronie internetowej firmy.

ZMPG podkreślił, że rozumie intencję protestu rybaków rekreacyjnych, jak i jego znaczenie z punktu widzenia tej branży.

„Jednak mając na uwadze wspólne bezpieczeństwo zarówno służb jak i pracowników portowych, prosimy o wstrzymanie się od protestu, w tym trudnym dla wszystkich czasie” – czytamy w oświadczeniu.

„Zwracamy się do armatorów rybołówstwa rekreacyjnego z ważnym apelem, aby w dobie wspólnej walki z epidemią koronawirusa na świecie, podkreślając tym samym rolę portów, nie doprowadzili Państwo do zablokowania tego kluczowego ogniwa z punktu widzenia zapewnienia ciągłości przepływu towarów w związku z epidemią” – podkreślił ZMPG.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl