fot. PAP/Adam Warżawa

D. Obajtek: Grupa Energa pozostanie na Wybrzeżu

Energa będzie firmą działającą na Wybrzeżu, podatki zostaną na Wybrzeżu – zapewnił we wtorek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, mówiąc o przejęciu przez płocki koncern Grupy Energa.

„Energa tylko i wyłącznie zmienia właściciela. Tu nie ma żadnych obaw. Ta fuzja jest ważna choćby po to, by przedłużyć funkcjonowanie Grupy Energa, by ją wzmocnić zdecydowanie” – powiedział w „Radiu Gdańsk” Daniel Obajtek.

Dodał, że Grupa Energa znana jest z „portfela, który ma największą ilość energii OZE”.

„Chcąc dalej inwestować w niskoemisyjne źródła wytwarzania i zeroemisyjne źródła wytwarzania, musi mieć solidnego partnera biznesowego. Solidnego partnera, który posiada środki, by te inwestycje mogły być realizowane. Bez tych środków Grupa Energa nie będzie się rozwijała. Więc tak naprawdę Grupa Energa będzie wręcz wzmocniona” – wyjaśnił Daniel Obajtek.

Podkreślił, że dojdzie do modernizacji Grupy Energa.

„Musimy zintegrować Grupę Energa z Orlenem. Oprócz zatrudnienia i inwestycji, zobowiązaliśmy się do utrzymania polityki energetycznej państwa. My, jako Orlen, tę politykę utrzymamy, łącznie z zatrudnieniem. Na synergiach nigdy nie powinni cierpieć ludzie, którzy chcą pracować” – nadmienił prezes PKN Orlen.

Daniel Obajtek mówił, że proces przejmowania Grupy Energa przez PKN Orlen był skomplikowanym, ale bardzo szybkim procesem.

„Ten proces trwał ponad cztery miesiące. Zaczęło się od naszego wezwania do sprzedaży akcji Energi, które nastąpiło 5 grudnia (…) I do 30 kwietnia nastąpi nabycie i rozliczenie. Ten proces wymagał wielu zgód korporacyjnych i ten proces nadal będzie trwał. Bo ten proces nie jest tylko po to, żeby przejąć Grupę Energa, ale po to, żeby ją modernizować i optymalizować” – podkreślił Daniel Obajtek.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl