fot. twitter.com/PKN_ORLEN

Prace nad wnioskiem koncentracyjnym ws. przejęcia PGNiG przez PKN Orlen

Trwają prace nad wnioskiem koncentracyjnym dotyczącym przejęcia grupy PGNiG przez spółkę PKN Orlen. Wniosek ma trafić do Komisji Europejskiej.

14 lipca PKN Orlen wraz ze Skarbem Państwa podpisały list intencyjny w sprawie przejęcia kontroli kapitałowej nad PGNiG. Na tamten moment nie było informacji, jak będzie wyglądać proces transakcji. Teraz trwają pracę nad wnioskiem koncentracyjnym, który trafi do Komisji Europejskiej.

Zdaniem PKN Orlen przeprowadzenie akwizycji to ważny element budowy „jednego koncernu multienergetycznego z silną pozycją w Europie i globalnym zasięgiem”.

– W szybkim tempie przystępujemy do prac związanych z akwizycją Grupy PGNiG. Posiadamy duże doświadczenie w realizacji tego typu projektów, mamy też unikalne kompetencje w prowadzeniu znaczących inwestycji, a także możliwości finansowe w tym zakresie. Dlatego wiodąca rola PKN Orlen w procesie gwarantuje sprawne przeprowadzenie transakcji z korzyścią dla obu firm, ich akcjonariuszy oraz klientów – podkreśla Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Dodał, że integracja PKN Orlen z PGNiG sprawi, że grupa Orlen stanie się pełnoprawnym graczem w europejskiej lidze energetycznej.

TV Trwam News

drukuj