fot. pixabay.com

Polski Komitet Olimpijski: prezes PKOl nie otrzymał premii za wycofanie się ze startu w wyborach na kolejną kadencję

Na oficjalnej stronie Polskiego Komitetu Olimpijskiego ukazał się komunikat w sprawie premii dla obecnego prezesa Komitetu. Wcześniej o wyjaśnienie sprawy, jako przedstawiciel sponsora strategicznego, apelował prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek.

Obecny prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzej Kraśnicki, wycofał się ze startu w wyborach na kolejną kadencję. Po tej decyzji na jednym z portali internetowych pojawiła się informacja, że za ten ruch miał otrzymać premię w wysokości 4,7 mln złotych. Ujawniono, że na koncie Polskiego Komitetu Olimpijskiego nie ma takiej sumy. PKN Orlen, jako główny sponsor ruchu olimpijskiego, zażądał wyjaśnień, ponieważ pojawiło się wiele spekulacji w tej sprawie.

– W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi Polskiego Komitetu Olimpijskiego, jako sponsor strategiczny i przewodniczący Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego, oczekuję wyjaśnień od prezesa tego Komitetu w kwestii przyznania rzekomej premii – napisał Daniel Obajtek.

W środę wieczorem na oficjalnej stronie Polskiego Komitetu Olimpijskiego ukazał się komunikat.

– Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego informuje, że jego wycofanie się ze startu w wyborach na stanowisko prezesa PKOl kolejnej kadencji nie było i nie jest elementem jakiegokolwiek układu czy politycznych ustaleń. Decyzja ta zapadła po głębokiej analizie i ocenie, w trosce o jedność środowiska (…). Prezes PKOl informuje również, że nie przyjmie żadnej nagrody finansowej od Polskiego Komitetu Olimpijskiego pomimo, że zarząd PKOl kolegialnie podjął taką decyzję, przy sprzeciwie trzech członków zarządu – wskazało w komunikacie Biuro Komunikacji PKOl.

W komunikacie Biuro Komunikacji Polskiego Komitetu Olimpijskiego  wskazano również, że w trakcie swojej trzynastoletniej działalności prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego nie pobierał wynagrodzenia, a także nigdy nie otrzymał ani nie pobrał żadnej nagrody finansowej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl