By PW2 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21924390

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach

W Kielcach rozpocznie się dziś XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. W południe w otwarciu spotkania weźmie udział m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce od ponad 50 lat jest wizytówką polskiej branży i najlepszym sposobem promocji rodzimych firm. To miejsce prezentacji nowości sektora obronnego z całego świata.

Międzynarodowi producenci dostrzegają rangę i potencjał polskich Sił Zbrojnych, dlatego uczestniczą w tym wydarzeniu – powiedział poseł PiS Michał Jach, szef sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

– Biorą w nich udział przedstawiciele największych firm zbrojeniowych z całego świata. Można tam zobaczyć bardzo nowoczesny sprzęt; taki, który ewentualnie widzimy w telewizji podczas jakichś informacji o nowinkach techniki. To świadczy o znaczeniu polskich Sił Zbrojnych – inaczej te firmy by się nie fatygowały, nie ponosiłyby kosztów, bo przecież dostarczenie tego sprzętu do Polski to są duże koszty. To po prostu świadczy o tym, że Polska, polskie Siły Zbrojne są bardzo poważnie traktowane przez naszych partnerów i wielkich producentów – wskazał Michał Jach.

XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego honorowym patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

RIRM

drukuj