MGMiŻŚ oraz Zarząd Morskiego Portu Gdańsk organizują konkurs z okazji stulecia niepodległości

„Polska Morska Niepodległa” – pod takim hasłem Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Zarząd Morskiego Portu Gdańsk organizują konkurs z okazji stulecia niepodległości Polski.

Zasady udziału są proste: wystarczy zrobić zdjęcie i zamieścić je na Facebooku, Instagramie lub Twitterze, z hasztagiem #PolskaMorskaNiepodległa. Fotografia musi być związana z tematyką niepodległości Polski, polskiego morza lub żeglugi śródlądowej.

Michał Kania, dyrektor biura prasowego MGMiŻŚ, podkreśla, że konkurs ma przypomnieć, że niepodległa Polska to Polska, która ma dostęp do morza.

– Zależało nam na tym, żeby w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zachęcić ludzi do uświadomienia sobie, że Polska Morska, to Polska Niepodległa. Niepodległość Polski w 1918 r. była bardzo mocno związana z dostępem Polski do morza, z rozwojem gospodarki morskiej, z budową portu morskiego. Zależy nam na tym, żeby ludzie poczuli ten temat w takiej popularnej formie zdjęciowej i social mediów. Zachęcamy do udziału w konkursie, ponieważ to nie tylko okazja, żeby pochwalić się swoimi umiejętnościami fotograficznymi, swoim postrzeganiem tematu polskiego morza w odniesieniu do niepodległości, ale również, żeby wygrać atrakcyjne nagrody – powiedział Michał Kania.

Na autorów najlepszych i najciekawszych fotografii czekają nagrody rzeczowe w postaci m.in. tabletów lub czytników e-booków.

Zdjęcia wpisujące się w temat niepodległości i polskiego morza można zamieszczać na portalach społecznościowych do 11 listopada. Dwa dni później zbierze się specjalna komisja, która wyłoni 3 laureatów konkursu.

Szczegółowe informacje o warunkach uczestnictwa w konkursie dostępne są na [stronie internetowej] Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

RIRM

drukuj