Litwa: wileńskie Trzy Krzyże w biało-czerwonych kolorach

Pomnik Trzy Krzyże górujący nad Wilnem, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości został oświetlony w barwach narodowych Polski. Na biało-czerwono podświetlone zostały też dwa mosty w centrum miasta: Biały Most i Most Mendoga.

„Cieszymy się ze wspólnej wielowiekowej historii i więzów przyjaźni” – napisał mer Wilna Remigijus Szimaszius na portalu samorządu stolicy.

Mer złożył życzenia „przyjaciołom w Polsce i wszystkim mieszkającym w Wilnie Polakom”. Życzył „długich lat wolności i dobrobytu!”.

„Za Waszą i naszą wolność!” – napisał.

Remigijus Szimaszius wskazał, że „narodowe Święto Niepodległości Polski to jedno z najważniejszych świąt państwowych dla Polaków” i zaprosił „Polaków i Litwinów do wspólnego świętowania 100-lecia niepodległości Polski!”.

W Wilnie w niedzielę niektóre urzędy państwowe zostały udekorowane flagami narodowymi Polski, które zawisły obok flag litewskich. Biało-czerwone chorągiewki widać też na samochodach osobowych.

Ambasada Polski na Litwie ogłosiła konkurs na najlepsze zdjęcie prezentujące obecność polskich flag i iluminacji. Nagrody w konkursie to bilety Polskich Linii Lotniczych LOT do Warszawy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl