fot. pixabay.com

MF: System podatkowy w Polsce będzie wspierał innowacyjnych przedsiębiorców

System podatkowy w Polsce będzie wspierał innowacyjnych przedsiębiorców. Zapewnia o tym Ministerstwo Finansów, które chce, by przepisy dotyczące ulg podatkowych wspierających innowacje jeszcze w tym tygodniu trafiły do konsultacji.

https://twitter.com/MF_GOV_PL/status/1396857033215946755

Jan Sarnowski, wiceminister finansów, poinformował, że zmiany są pierwszą częścią projektu resortu „podatkowy restart gospodarki”. Zakłada on cztery pakiety ulg i zachęt. Jeden z nich m.in. przewiduje przygotowanie narzędzi, które będą przyciągać do Polski kapitał ludzki i finansowy. Inna zakłada rozwiązania pomagające polskim firmom w zdobywaniu nowych rynków.

Inaczej niż obecnie, możliwe będzie skorzystanie jednocześnie z ulgi B+R i IP Box.

– Transformacja polskiej gospodarki w kierunku przemysłu 4.0 to również strategiczny cel rozwoju Polski. Aby go osiągnąć, system podatkowy powinien kompleksowo pomagać przedsiębiorcom, którzy chcą inwestować w innowacyjność swoich firm, wdrażać do produkcji nowe towary. To, co się zmieni, to możliwość jednoczesnego korzystania z ulgi badawczo-rozwojowej i IP Box. To jednak nie wszystko. Będzie można łączyć ich stosowanie w ramach jednego procesu produkcyjnego z kolejnymi narzędziami. Dodatkowo dołączą do nich kolejne trzy rozwiązania: ulga na prototyp, robotyzację i na innowacyjnych pracowników – wyjaśnił Jan Sarnowski.

Według resortu finansów od 2022 r. w Polsce będzie działać kompleksowy system ulg podatkowych działający równocześnie na każdym etapie procesu produkcyjnego. To ulgi: B+R, IP Box, na prototyp, na robotyzację przemysłową i na wsparcie innowacyjnych pracowników.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl