fot. twitter.com/MEN_GOV_PL

MEN przedstawiło wytyczne dla szkół dot. przeprowadzenia tegorocznych egzaminów

Są wytyczne resortu edukacji dla dyrektorów szkół, w jaki sposób bezpiecznie przeprowadzić egzaminy. Obowiązkowy będzie m.in. dystans między uczniami co najmniej 1,5 metra.

– Już niedługo rozpoczną się egzaminy. Chcielibyśmy, aby odbyły się one bezpiecznie i szczęśliwe dla zdających. Dlatego przygotowaliśmy wspólnie z CKE, z GIS, wytyczne, jak bezpiecznie przeprowadzić egzaminy. Szczegółowo opisujemy, jak zachować dystans społeczny. Przypominamy o tym, aby nie gromadzić się w większych grupach, używać swoich przyborów piśmiennych. Na sali egzaminacyjnej już nie będziemy musieli nosić maseczki – wyjaśnia minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. 

– Wśród tych najważniejszych wytycznych, które dotyczą przeprowadzania egzaminu, trzeba wymienić obowiązek zakrywania ust i nosa do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej albo w tym miejscu, w którym jest przeprowadzana część praktyczna egzaminu kwalifikacji w zawodzie czy egzaminu zawodowego. Obowiązek zapewnienia odpowiedniej odległości pomiędzy zdającymi w Sali egzaminacyjnej – jest on ustalony na co najmniej 1,5 m – wskazuje dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

– Jest określony obowiązek dezynfekcji ławek, krzeseł i wszystkich innych przedmiotów czy materiałów, z których wspólnie korzystają zdający i inne osoby, które są w szkole. Wskazany jest obowiązek korzystania z własnych przyborów piśmienniczych: cyrkla, ekierki – dodaje Marcin Smolik.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl