fot. twitter.com

MEN negocjuje z MF zwiększenie budżetu na oświatę

Czy w przyszłorocznym budżecie będzie więcej pieniędzy na oświatę? O to apelują samorządy, ale także ministerstwo edukacji widzi potrzebę zwiększenia tych nakładów. Dlatego minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski negocjuje z nowym ministrem finansów zwiększenie budżetu swojego resortu.

Prawie 50 miliardów złotych – tyle w projekcie budżetu na 2020 r. ma wynieść subwencja oświatowa. To o 6 procent więcej niż w tym roku, ale prowadzący szkoły samorządowcy mówią, że to za mało wobec nowych wyzwań. Wśród nich są podwyżki dla nauczycieli i podniesienie pensji minimalnej dla pozostałych pracowników oświaty.

Włodarze miast i gmin chcą, aby subwencja pokrywała 90 procent ich wydatków na oświatę. Teraz jest to 85 procent.

Zwiększenia subwencji chce też minister edukacji narodowej. Dlatego Dariusz Piontkowski powadzi rozmowy w Ministerstwie Finansów. Zwiększenie nakładów na edukację może być trudne. Projekt przyszłorocznego bezdeficytowego budżetu może znacznie ulec zmianie po tym, jak rząd wycofał się ze zniesienia limitu składek ZUS dla osób najlepiej zarabiających. To 5 miliardów złotych  mniej w budżecie.

Obecnie trwają poszukiwania środków, które zrekompensują ten ubytek.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl