fot. pixabay.com

MEiN: Ponad 32 tys. zgłoszeń do programu „Aktywny powrót do szkoły po pandemii”

Ponad 32 tys. nauczycieli zgłosiło się do programu Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego „Aktywny powrót do szkoły po pandemii” – poinformowało w piątek MEiN. Jego celem jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po okresie nauki zdalnej.

Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie opracowały program „Program wspomagający uczniów po pandemii”. Jest on podzielony na dwa etapy: pierwszy – Aktywny powrót do szkoły i drugi – Sport Klub. Wartość realizacji programu w tym roku to 42 mln zł.

„Mamy już ponad 32 tys. zgłoszeń od nauczycieli na szkolenia w ramach programu >>Aktywny powrót do szkoły po pandemii<< – dziękujemy za tak duże zainteresowanie i zachęcamy kolejne osoby!” – poinformowało MEiN w piątek na Twitterze.

Celem programu, koordynowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej.

Podczas szkoleń specjaliści z AWF z całego kraju mają dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami przydatnymi w pracy z młodymi ludźmi. Nauczyciele, którzy ukończą I etap projektu, zdobędą certyfikat i będą mogli wraz ze swoją szkołą ubiegać się o pieniądze na dodatkowe zajęcia sportowe.

Rejestracja na szkolenia ruszyła 8 kwietnia i potrwa do końca roku szkolnego. Projekt jest skierowany do nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Każdy nauczyciel może wziąć udział tylko w jednym szkoleniu.

Zgłoszenia do programu są możliwe za pośrednictwem formularza na stronie: www.wfzawf.pl.

MEiN przygotowuje cztery programy wspierające uczniów po zakończeniu nauki zdalnej. Oprócz programu obejmującego zajęcia sportowe są to również: wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, działania profilaktyczne dotyczące wad wzroku i pomoc w uzupełnieniu wiedzy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl