fot. pixabay.com

MEiN: Można wybierać terminy szkoleń w programie „Aktywny powrót do szkoły”

Nauczyciele mogą już wybierać terminy na szkolenia w programie „Aktywny powrót do szkoły”. Jego celem jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po nauce zdalnej – podało MEiN. Pierwsze zajęcia odbędą się na przełomie maja i czerwca tego roku.

Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie opracowały „Program wspomagający uczniów po pandemii”. Jest on podzielony na dwa etapy: pierwszy – „Aktywny powrót do szkoły” i drugi – „Sport klub”. Na realizację programu w tym roku przeznaczono 42 mln zł.

Podczas szkoleń specjaliści z krajowych akademii wychowania fizycznego mają dzielić się z nauczycielami wiedzą i umiejętnościami przydatnymi w pracy z dziećmi i młodzieżą.

„Na zajęciach nauczyciele pod okiem najlepszych specjalistów z akademii poznają m.in. metody przeciwdziałania skutkom hipokinezji – bezczynności ruchowej, izolacji społecznej czy zdrowotnym pojawiającym się po przebyciu COVID-19. Zajęcia będą obejmowały też aspekt psychologiczny. Prowadzący opowiedzą o konsekwencjach psychicznych nauczania zdalnego, metodach tworzenia motywacyjnego klimatu na zajęciach ruchowych, budowania relacji społecznych czy pokonywania barier aktywności fizycznej” – poinformował resort edukacji i nauki.

Nauczyciele, którzy ukończą I etap projektu, zdobędą certyfikat i będą mogli wraz ze swoją szkołą ubiegać się o pieniądze na dodatkowe zajęcia sportowe.

„Do tej pory, w ramach rejestracji wstępnej, do programu zgłosiło się 38 826 nauczycieli. Teraz będą oni wybierać konkretny termin szkolenia” – poinformowało w środę MEiN.

Nauczyciele, którzy dotąd nie zgłosili się na szkolenie, mogą to jeszcze zrobić. Rejestracja na szkolenia ruszyła 8 kwietnia i potrwa do końca roku szkolnego.

Projekt jest skierowany do nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych i do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Każdy nauczyciel może wziąć udział tylko w jednym szkoleniu.

Zgłoszenia do programu są możliwe przez formularz na stronie www.wfzawf.pl. Po założeniu indywidualnego konta na platformie, nauczyciel może wybrać termin szkolenia i pobrać niezbędne dokumenty związane z udziałem w projekcie.

Szczegółowa instrukcja postępowania jest zamieszczona na stronie internetowej MEiN.

MEiN przygotowuje cztery programy wspierające uczniów po zakończeniu nauki zdalnej. Oprócz programu obejmującego zajęcia sportowe są to również wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, działania profilaktyczne dotyczące wad wzroku i pomoc w uzupełnieniu wiedzy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl