fot. pixabay.com

Holandia: Strzelanina w Amsterdamie, zablokowana północna część miasta

Do strzelaniny doszło w środę w Amsterdamie na zachodzie Holandii – informuje stacja RTL. Północna część miasta została zablokowana. Jak podała policja, w strzelaninie zginął jeden ze sprawców, dwóch zostało rannych, a sześć osób aresztowano.

Stacja informuje, że około godziny 14.00 policja została poinformowana o strzelaninie na ulicy Meeuwenlaan na północy Amsterdamu.

Policja wszczęła pościg za sprawcami z udziałem policyjnych śmigłowców. Dziennik „De Telegraaf” napisał na swojej stronie internetowej, że jeszcze nigdy nie widziano akcji z udziałem tylu policjantów.

„Wiele ulic w okolicy Meeuwenlaan jest obecnie zablokowanych, prosimy nie przyjeżdżać w tę część miasta, aby nie utrudniać pracy jednostkom” – apeluje na Twitterze stołeczna policja.

Na razie nie wiadomo, z jakiego powodu doszło do strzelaniny.

RTL podaje, że widać było kłęby dymu, prawdopodobnie wydobywające się z płonących samochodów.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl