MCE 2016 – odpowiedź na potrzebę ewangelizacji wśród młodych

Młodzi ewangelizatorzy z całego świata pojawią się w Krakowie, by podczas Światowych Dni Młodzieży dzielić się ze swoimi rówieśnikami świadectwem przyjaźni z Bogiem. Jak szacują organizatorzy, udział w Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji (MCE) może wziąć 3,5 tys. ewangelizatorów.

Celem Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji będzie stworzenie młodym ludziom przestrzeni do spotkania Chrystusa, który dla nas umarł i zmartwychwstał – wskazuje w rozmowie z portalem Radia Maryja ks. Artur Godnarski, koordynator projektu.

Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji jest próbą odpowiedzi na ogromną potrzebę ewangelizacji bezpośredniej w środowiskach młodych ludzi – akcentował sekretarz Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

Jak zauważył, na Światowe Dni Młodzieży przyjeżdżają nie tylko ludzie związani z Kościołem Katolickim, ale także ich koledzy i koleżanki.

– Chcemy, aby przyjazd na Światowe Dni Młodych był czasem, gdzie będą mogli usłyszeć Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie – podkreślił ks. Artur Godnarski.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli ewangelizatorzy z całego świata – ludzie, którzy na co dzień formują się w różnego rodzaju ruchach czy wspólnotach.

W Krakowie zostanie postawionych pięć specjalnych scen, na których przez cały dzień będzie można usłyszeć Dobrą Nowinę o Jezusie. Będą świadectwa, dobra muzyka, pantomimy, przedstawienia teatralne – wskazywał koordynator Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji.

Wśród gości MCE 2016 znaleźli się m.in. abp Rino Fisichella i abp Jose Arenas z Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, ale także osoby świeckie m.in. Donald Turbitt.

– To ludzie, którzy na co dzień są zaangażowani w dzieło ewangelizacji. Będą spotykać się z młodymi ludźmi, rozmawiać z nimi, odpowiadać na pytania, ale także prowadzić ewangelizację bezpośrednią – dodał ks. Artur Godnarski.

Zapisy do MCE 2016 zakończą się 29 kwietnia. Z Polski zgłosiło się już ponad 800 osób. Jak przyznał ks. Artur Godnarski, liczba chętnych przerosła oczekiwania organizatorów. Wielu ewangelizatorów zaangażowało się bowiem w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w poszczególnych diecezjach.

RIRM

drukuj