fot. M. Marek/Nasz Dziennik

Mary Wagner ponownie skazana przez kanadyjski sąd

Sąd w Kanadzie ogłosił, że Mary Wagner jest winna, teraz istnieje tylko kwestia ustalenia kary – powiedział w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Bractwa Małych Stópek.

Po raz kolejny Mary Wagner, ta niesamowita, silna kobieta chociaż takiej drobnej budowy ciała będzie uwięziona. Będzie odsiadywała wyrok za „zakłócanie działalności gospodarczej, którą jest aborcja.” – mówił gość „Aktualności Dnia”.

Mary Wagner, „niebezpieczna kobieta”, nie z ładunkami wybuchowymi, tylko z różańcem w ręku, z białą różą wręczaną kobietom, które tam chcą dokonać aborcji. Takie jest jej przestępstwo – powiedział ks. Tomasz Kancelarczyk.

Gość „Aktualności dnia” zaznaczył, że w Kanadzie przeprowadza się bardzo wiele aborcji ze względu na prawo, które jest jeszcze z czasów angielskich. Akceptuje ono człowieka dopiero po urodzeniu.

Do urodzenia to jest nie-człowiek, można go zabić – wskazał ks. Kancelarczyk.

Ta „działalność gospodarcza, która przeszkadza, to jest aborcja” i za to Mary Wagner idzie do więzienia – komentował gość „Aktualności Dnia”.

Jak dodał, Mary Wagner z pokorą przyjmuje osąd, także w trakcie spraw sądowych.

To jest naprawdę wielka kobieta, która wymaga naszego wsparcia, naszej modlitwy, aby ona była silna i myślę też, że to, co z nią się stanie, – bo niewątpliwie ten sąd kanadyjski ją skarze – będzie w jakiś sposób dla nas takim wskaźnikiem, może nawet umocnieniem. Jeżeli ona jest w stanie taką karę przyjąć, to my też możemy wiele zrobić w obronie życia – powiedział gość Radia Maryja.

Było już wiele inicjatyw, aby zakazać zabijania nienarodzonych dzieci – przypomniał ks. Tomasz Kancelarczyk. To choćby inicjatywa Fundacji Życia i Rodziny, czy Fundacji pani Kai Godek, która ma na celu prawny zakaz zabijania dzieci nienarodzonych, które są chore, czy też podejrzewane o chorobę wyjaśnił.

1000 istnień ludzkich, które obecnie co roku są zabijane w Polsce, to nie tylko dzieci chore, ale także i podejrzewane o chorobę, tak bywa często w przypadku Zespołu Downa – powiedział prezes Fundacji Bractwa Małych Stópek dodając, że ani zdrowe, ani chore dzieci nie powinny być zabijane.

Od września Fundacja będzie walczyć o prawny zakaz zabijania nienarodzonych dzieci, bo „prawo, które zezwala na zabijanie, jest bezprawiem”. Wszyscy obrońcy demokracji w tym przypadku powinni krzyczeć, że jest to bezprawie – akcentował ks. Tomasz Kancelarczyk.

Jeżeli nie bronimy życia najsłabszych, to tak naprawdę my nic nie bronimy. Jeżeli narażamy życie najsłabszych, to ta dyktatura jest tak naprawdę w nas, bo nie mamy takiego prawa, aby decydować o czyimś życiu. I od września zbieramy po raz kolejny podpisy, aby było prawo zakazujące zabijanie nienarodzonych dzieci – powiedział ks. Kancelarczyk.

RIRM

drukuj