„Święty człowiek! Święte życie!”

Ulicami Szczecina przejdzie największy w Polsce marsz obrońców życia. XII Szczeciński Marsz dla Życia odbędzie się pod hasłem: „Święty człowiek! Święte życie!”. Rozpocznie się na Jasnych Błoniach przed pomnikiem Jana Pawła II. Także dziś Marsz dla Życia przejdzie ulicami Gdańska.

Dwunasty Szczeciński Marsz dla Życia poprzedzony będzie czuwaniem oraz Mszą św. dziękczynną za kanonizację św. Jana Pawła II, która rozpocznie się o godzinie 14.00 na Jasnych Błoniach. Eucharystii przewodniczył będzie ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

Podczas Mszy św. będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Marsz wyruszy o godz. 15.30 w kierunku bazyliki archikatedralnej. Uczestnicy przejdą trasą, jaką Jan Paweł II przebył w 1987 r. Na placu Orła Białego przed szczecińską archikatedrą na uczestników marszu czekać będzie Miasteczko Życia.

Dziś Marsz dla Życia przejdzie także ulicami Gdańska. To już piąta manifestacja dla życia w tym mieście. Rozpocznie się o godz. 15.00 na Placu Solidarności, przed Trzema Krzyżami gdańskimi. Marsz przejdzie pod hasłem: „Jan Paweł II promotor godności życia i rodziny”.

– W tym roku dodatkowo z racji wszystkich wydarzeń, najbardziej związanych z proponowaną ideologią gender, chcemy pokazać jak wielkim darem jest mężczyzna dla kobiety i kobieta dla mężczyzny, i jak wielkim darem są zadania w życiu małżeńskim. Myślę, że świadectwa osób które pokażą jak rozumieją te słowa, jak przeżywają to w rodzinie będą najistotniejsze. Dlatego jeszcze raz zapraszam wszystkich tych którym bliskie jest życie ludzkie i rodzina – mówił Waldemar Jaroszewicz.

Marsz zakończy się na Długim targu. Głównym organizatorem marszu jest katolickie Stowarzyszenia Civitas Christiana.
Patronat nad wydarzeniem objął ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl