fot. skomielna.kapucyni.pl

IV Festyn Św. Feliksa

Dziś, już po raz czwarty, na terenie klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie odbywa się festyn na cześć św. Feliksa z Cantalice. Festyn rozpoczął się godz. 10:00. 

Jarmark misyjny, pyszne przekąski, kącik plastyczny, zabawy zręcznościowe oraz quizy i konkursy to część atrakcji, które czekają na dla przybyłych. Ponadto, przewidziane zostało również szkolenie z pierwszej pomocy. Poprowadzi je Stołeczne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Uczestnicy festynu będą mieli także okazję poznania wspólnot i organizacji, które na co dzień działają przy klasztorze braci kapucynów.

Św. Feliks czczony jest w Polsce jako patron dzieci. W tradycji Warszawy 18 maja to dzień, w którym dzieci wraz ze swoimi rodzicami przychodzą do kościoła Braci Kapucynów, gdzie namaszcza się je cudownym ,,olejkiem św. Feliksa”.

Również i dziś, obok festynu, odprawione zostaną specjalne nabożeństwa, podczas których nastąpi błogosławieństwo oleju św. Feliksa oraz namaszczenie nim w wszystkich przybyłych, szczególnie dzieci. Akt naznaczenia tym olejem nawiązuje do wydarzenia z życia Świętego, kiedy to  jedno z dzieci, namaszczone przez niego oliwką pochodzącą z wiecznej lampki płonącej przed tabernakulum, zostało cudownie uzdrowione.

Uroczysta Msza  św. odpustowa, połączona z obrzędem namaszczenia, odprawiona była o godz. 11:00.

Festyn św. Feliksa zakończy się o godz. 18:00.

Festyn został zorganizowany głównie przez młodzieżową wspólnotę Ruch Światło-Życie, a jego założeniem jest przybliżenie społeczeństwu  postaci św. Feliksa z Cantalice.

RIRM

drukuj