Mariusz Marasek dyrektorem Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO

Nowym dyrektorem i pełnomocnikiem Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO został Mariusz Marasek. Jego zastępcą będzie płk. Robert Bala – taką decyzję podjął minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Jednocześnie Ministerstwo Obrony Narodowej zapewnia, że zmiany dotyczą wyłącznie polskich pracowników Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO i nie ma żadnych działań dotyczących strony słowackiej. Jesteśmy w stałym kontakcie ze słowackimi partnerami – podkreśla rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.

Pan Marasek jest współwłaścicielem jednej z niepublicznych wyższych uczelni w Skierniewicach, pracował także w SKW, był dyrektorem ośrodka szkoleniowego SKW, więc na pewno jest to człowiek, który posiada olbrzymie kompetencje. Dotychczasowy pełniący obowiązki dyrektora pan płk. Robert Bala został jego zastępcą. Nic się oczywiście nie zmieniło po stronie naszych słowackich partnerów. Pierwszym zastępcą pana Maraska jest pan Achimowicz. Rolę przygotowania tymczasowej siedziby Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO w Warszawie, a docelowo w Krakowie przejmuje na siebie pan Mariusz Marasek – informuje Bartłomiej Misiewicz.

W ubiegłym tygodniu z funkcji pełnomocnika odwołano płk. Krzysztofa Duszę. Wszczęto wobec niego postępowanie kontrolne dotyczące dostępu do informacji niejawnych, co czasowo zawiesza dostęp do takich informacji.

Sprawą zmian w Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu w styczniu przyszłego roku ma się zająć sejmowa speckomisja, która zwróci się o informacje ze strony Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

W Ministerstwie Obrony Narodowej powołano także pełnomocnika ds. tworzenia Obrony Terytorialnej Kraju. Funkcję tę będzie pełnić dr Grzegorz Kwaśniak.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl