Ministrowie obrony Polski i Francji rozmawiali nt. okrętów podwodnych

Zakup, wspólna produkcja okrętów podwodnych i ewentualny udział Francji w tym kontrakcie były tematem dzisiejszej rozmowy telefonicznej ministrów obrony Polski oraz Francji Antoniego Macierewicza i Florence Parly.

O rozmowie ministrów obrony poinformował PAP rzecznik MON płk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Jak dodała, podjęto decyzję, iż ostatnie wyjaśnienia związane z ewentualnym wspólnym programem zostaną przekazane przez stronę francuską jeszcze w tym roku.

„Ostateczne rozstrzygnięcia dotyczące produkcji okrętów podwodnych zostaną podjęte przez stronę polską w najbliższym czasie, po uzyskaniu odpowiedzi zarówno od Francji, jak i od naszych innych kontrahentów” – zapowiedziała rzecznik.

Poinformowała też, że minister Parly zaprosiła szefa MON do Francji.

„Zaproponowała wspólne obchody związane z zakończeniem I wojny światowej i zawarciem sojuszu polsko–francuskiego, który przyczynił się w sposób zasadniczy do odzyskania przez Polskę niepodległości” – podkreśliła Anna Pęzioł-Wójtowicz.

W ramach programu Orka Polska zamierza kupić nowe okręty podwodne uzbrojone w pociski manewrujące dalekiego zasięgu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl