Mariusz Dzierżawski: Rząd stosuje zmowę milczenia ws. aborcji

NFZ w roku 2012 sfinansował zabicie 1207 dzieci nienarodzonych – alarmuje fundacja Pro – Prawo do Życia. Jednak ze sprawozdania, które premier Donald Tusk przesłał do Sejmu 4 miesiące temu wynika, że w roku 2012 w Polsce zgodnie z obowiązującym prawem zabito 757 dzieci.

Ta informacja jest wstrząsająca, ale w czasach, gdy zabijanie nienarodzonych przedstawia się jako „prawo człowieka”, być może nie zrobi wrażenia na wielu ludziach – mówi Mariusz Dzierżawski, Członek Rady Fundacji Pro – Prawo do Życia.

– Te informacje podane przez NFZ i Radę Ministrów są rozbieżne, czyli można by powiedzieć, że ktoś kłamie. Zdaniem Donalda Tuska zabito w Polsce o 450 dzieci mniej, niż zapłacił za te zabójstwa NFZ. To okoliczność, która dobrze ilustruje pewną zmowę milczenia, jaką rząd stosuje od dawna: zmowę milczenia dotyczącą aborcji – ocenia Mariusz Dzierżawski.

Członek Rady Fundacji Pro zastanawia się, skąd te rozbieżności w liczbach. Być może aborterzy fałszują statystyki, aby dostać więcej pieniędzy. Być może rząd nie jest zainteresowany podawaniem opinii publicznej rzetelnych informacji – stwierdza.

Minister Zdrowia od lat uchyla się od podania informacji na temat przyczyn zabijania dzieci niepełnosprawnych i sposobów, w jaki są zabijane.

RIRM

drukuj