Manifestacja „STOP umowom śmieciowym”

Dziś przypada Światowy Dzień Godnej Pracy. Z tej okazji światowa federacja przemysłowa industriALL Global Trade Union organizuje na całym świecie akcje protestacyjne pod hasłem „STOP umowom śmieciowym”.

W Polsce związkowcy będą manifestować przed Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej. Pikieta rozpocznie się w południe.

Bogdan Szozda, szef Sekretariatu Metalowców NSZZ „Solidarność” podkreśla, że przez pikietę związkowcy chcą wyrazić swój sprzeciw wobec nietrwałych form zatrudnienia.

– Nie będziemy się zgadzać na tego typu zatrudnienia, bo uważamy, że jest ono niedobre zarówno dla pracowników i ich rodzin, jak i całej naszej gospodarki. To nie rozwija gospodarki, tylko ją hamuje. Zamierzamy z tym walczyć. Będziemy czynić wszystko, żeby w Polsce było jak najmniej tego typu form zatrudnienia – zaznacza Bogdan Szozda.

Podczas manifestacji związkowcy chcą złożyć petycję do ministra pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza w tej sprawie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl