Manifestacja pracowników kopalni Kazimierz-Juliusz

Górnicy z sosnowieckiej kopalni Kazimierz-Juliusz, wspierani przez bliskich i związkowców z innych zakładów, manifestowali dziś w Sosnowcu i Katowicach.

Ta ostatnia czynna kopalnia w Zagłębiu Dąbrowskim ma zakończyć wydobycie na przełomie września i października. Powodem jest wyczerpanie dostępnych złóż. Górnicy obawiają się, że stracą pracę po wygaszeniu wydobycia w kopalni.

Katowicki Holding Węglowy zapewnia, że znajdzie pracę dla całej ponad tysiąc-osobowej załogi kopalni. Górnicy chcą tych gwarancji na piśmie; obawiają się też o los zakładowych mieszkań.

Chcemy pokojowego rozwiązania naszych problemów – mówi Grzegorz Sułkowski, przewodniczący „Solidarności” w kopalni Kazimierz-Juliusz.

– Czekamy na propozycje Katowickiego Holdingu Węglowego w jaki sposób te nasze sprawy chcą rozwiązać. W poniedziałek o 9.00 mamy w Urzędzie Wojewódzkim spotkanie, więc myślę, że jakieś propozycje z Katowickiego Holdingu Węglowego będą. Chcemy pokojowego rozwiązania naszych problemów i o tym cały czas mówimy – powiedział Grzegorz Sułkowski.

Nastroje wśród załogi kopalni są bardzo złe. Przyczyniły się do tego kłopoty z terminową wypłatą wynagrodzeń; obawy nasila trudna sytuacja całej branży.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl