Małopolskie: Wykoleiła się lokomotywa

W (woj. małopolskie) w sobotę wykoleiła się lokomotywa prowadząca pociąg Intercity Tatry relacji Zakopane-Warszawa. Nikomu nic się nie stało, Pasażerowie zostali przewiezieni autobusami do Krakowa, skąd do stolicy odjechali pociągiem rezerwowym.

„Po godz. 16 w miejscowości Chabówka wykoleiła się lokomotywa pociągu Intercity jadącego z Zakopanego do Warszawy. Nikomu z pasażerów nic się nie stało” – poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. Obecnie na wjeździe na stację Chabówka pracuje komisja, która ustali przyczyny wykolejenia. Ze wstępnych informacji wynika, że pociąg w chwili wypadku poruszał się z prędkością ok. 37 km/h.

Dopuszczalna prędkość dla pociągów na tym odcinku wynosi 40 km/h. Z powodu wykolejenia lokomotywy czasowo wyłączona z ruchu została trasa kolejowa Zakopane – Chabówka, licząca 43 km. Wstępnie szacuje się, że utrudnienia na linii potrwają do końca soboty. Według Beaty Czemerajdy z PKP Intercity, spółka aż do odwołania wprowadziła dla pociągów dalekobieżnych kursujących do i z Zakopanego autobusową komunikację zastępczą.

Skorzystają z niej pasażerowie ośmiu pociągów PKP Intercity – sześciu pociągów wyjeżdżających z Zakopanego oraz dwóch składów wjeżdżających do Zakopanego. Są to składy jadące z Zakopanego do: Warszawy (Ex Tatry), Trójmiasta (TLK Monciak), Wrocławia (TLK Pogórze), Szczecina, (TLK Podhalanin), Warszawy (TLK Nosal), Trójmiasta (TLK Regle) oraz składy dojeżdżające do Zakopanego z: Białegostoku (TLK Janusz Korczak) i Olsztyna (TLK Warmia).

Jak poinformowano w spółce Przewozy Regionalne z zastępczej komunikacji autobusowej skorzystali też pasażerowie jednego pociągu Regio relacji Zakopane – Kraków. Według rozkładu jazdy do niedzieli rano na tej trasie nie będzie innych pociągów tej spółki.

PAP

drukuj