Polacy przejrzeli na oczy

69% Polaków krytycznie ocenia pracę rządu oraz politykę samego premiera Donalda Tuska – są to wyniki badań przeprowadzonych w tym miesiącu przez TNS Polska.

Z miesiąca na miesiąc wzrasta niezadowolenie obywateli – w listopadzie  tego samego zdania było 68% badanych.

Poseł Marek Suski z PiS, mówi, że badania wskazują, iż Polacy są coraz bardziej świadomi, do czego prowadzi polityka rządu Donalda Tuska.

– Trudno jest w ogóle znaleźć poza propagandą silne strony tej władzy. Ten rząd nie ma żadnych sukcesów; jest rządem, który odrzuca inicjatywy obywatelskie, ogranicza wolność słowa – przykładem może być tu chociażby nieuzasadniona odmowa miejsca na multipleksie dla TV Trwam. Krótko mówiąc ten rząd w zasadzie nie ma żadnych dokonań; wszystko czego się tknie – wali się. Coraz więcej ludzi źle ocenia działalność tego rządu; mimo tej propagandy i cenzury jaka została przez ten rząd Polakom zafundowana, Polacy  dostrzegają błędy, zaniechania i przekręty tego rządu – powiedział pos. Marek Suski.

Z kolei wg badań psychologicznych, gdy prosi się o ocenę rządu czy polityków,

Polacy – jak zwraca uwagę prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog – porównują wpływ sytuacji gospodarczej, wynikającej z polityki rządu na  jakość swojego życia.

Obecna ocena jest bardzo krytyczna – dodaje profesor Zybertowicz.

– Wielu badanych nigdy systematycznie nie zastanawia się nad sposobem rządzenia krajem, ale ma ocenę warunków własnego życia. Moim zdaniem, te wyniki pokazują w istocie tylko 3 sytuacje. Po pierwsze, że duża część badanych ocenia bardzo niedobrze jakość swojego życia w kontekście możliwości zarabiania i utrzymania poziomu konsumpcji. Po drugie, badani czują, że rządząca ekipa nie jest dobra, ale zarazem ci sami ludzie, gdyby badanie pogłębić nie wierzą w możliwość istnienia realnych alternatyw dla tego rządu – powiedział prof. Andrzej Zybertowicz.

 

Wypowiedź pos. Marka Suskiego


Pobierz Pobierz

 

Wypowiedź prof. Andrzeja Zybertowicza


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl