fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

Małopolskie: 83-latka przekazała oszustowi ponad 45 tys. złotych

83-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego straciła ponad 45 tys. zł, które przekazała oszustowi. Mężczyzna w rozmowie telefonicznej podał się za policjanta i zażądał pieniędzy w zamian za rzekome uwolnienie syna kobiety z aresztu – powiedział rzecznik prasowy tarnowskiej policji Paweł Klimek.

Oszusta poszukują tarnowscy kryminalni. Podobne telefony odebrali kilka dni temu także inni seniorzy mieszkający w gminach Lisia Góra i Skrzyszów. Do południa policjanci przyjęli aż 11 zawiadomień o próbie oszustwa.

„W czasie rozmów telefonicznych padały kwoty od 40 do nawet 300 tys. zł. Większość seniorów orientowała się, że to próba oszustwa i przerywała połącznie. Niestety jedna z kobiet straciła ponad 45 tys. zł” – powiedział Paweł Klimek.

Policjanci ponawiają apel do seniorów i ich najbliższych, aby podczas spotkań rodzinnych rozmawiali na temat sposobów, jakie wykorzystują oszuści i nie dali się wprowadzić w błąd.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl