fot. zamosc.policja.gov.pl/

Lubelskie: Trzej Ukraińcy podejrzani o udział w oszustwach „na wnuczka”

Trzech mężczyzn – obywateli Ukrainy – podejrzanych o udział w wyłudzeniach pieniędzy metodą „na wnuczka” na terenie woj. lubelskiego zatrzymała policja. Osoby pokrzywdzone straciły łącznie 90 tys. zł.

„Podejrzani mężczyźni są w wieku 22, 29 i 31 lat. Zostali zatrzymani na terenie województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Są obywatelami Ukrainy” – poinformowała w piątek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Zamościu starszy aspirant Dorota Krukowska–Bubiło.

Ukraińcy są podejrzani o udział w oszustwach metodą „na wnuczka”, do których doszło pod koniec lipca w Zamościu, gdzie dwie mieszkanki tego miasta – przekonane, że pomagają krewnym – straciły łącznie ponad 50 tys. zł. Według śledczych podejrzani uczestniczyli także w przestępstwach wyłudzenia pieniędzy na początku sierpnia: w Tomaszowie Lubelskim, gdzie metodą „na wnuczka” doszło wyłudzenia od mieszkanki tego miasta 14 tys. zł, oraz w Janowie Lubelskim, gdzie od seniorki wyłudzono 24 tys. zł. Mężczyźni podejrzewani są także o udział w oszustwie na terenie Koszalina, tam kobieta straciła 17 tys. zł.

„Ich udział w oszustwach polegał głównie na odbieraniu pieniędzy od pokrzywdzonych lub też przewożeniu paczek z pieniędzmi w umówione miejsce” – dodała starszy aspirant Dorota Krukowska–Bubiło.

Zatrzymani Ukraińcy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie każdy z nich usłyszał kilka zarzutów dokonania i usiłowania oszustw. Dodatkowo 22-latek odpowie za posiadanie środków odurzających, które miał przy sobie podczas zatrzymania.

31-latek został tymczasowo aresztowany. Wobec 29-latka sąd zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i zatrzymanie paszportu. Natomiast 22-latek decyzją prokuratora będzie dozorowany przez policję.

Za udział w przestępstwie oszustwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl