M. Wasserman prezentuje swój program wyborczy

Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann rozpoczęła prezentację swojego programu wyborczego. Wśród założeń są m.in. rozwój edukacji w stolicy małopolski, rozbudowa sieci żłobków i przedszkoli oraz podwyżki dla nauczycieli.

Do boju o urząd prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann rusza z hasłem „Nowy prezydent. Większe możliwości”.

– Większe możliwości rozwoju, nowa energia, nowe spojrzenie, więcej współpracy. Chcemy, aby Kraków był miastem bezpiecznym, wolnym od smogu – mówi Małgorzata Wassermann.

Celem jej prezydentury, jak zapowiada, w pierwszej kolejności będzie rozwiązanie najistotniejszym problemów miasta i jego mieszkańców.

– Zamierzam być prezydentem twardym i praktycznym. Będziemy rozwiązywać problemy bieżące; te, które nas dotykają. Będziemy się tym zajmowali w pierwszej kolejności. Powiem tak: najpierw chleb, później igrzyska – podkreśla kandydatka na prezydenta Krakowa.

Podczas prezentacji programu wyborczego Małgorzata Wassermann przedstawiła założenia dotyczące edukacji i szkolnictwa w Krakowie. Chce ona, aby nakłady na ten cel wzrosły o ok. 30 procent. Pieniądze mają pochodzić z części budżetu przeznaczonej na festyny, zabawy i pikniki.

– Najpierw te rzeczy, które są istotne, a potem będziemy się bawić, jak już zaspokoimy te podstawowe potrzeby – wskazuje Małgorzata Wassermann.

Ze względu na wzrost demograficzny w naszym kraju, każdy maluch ma mieć zagwarantowane miejsce w żłobku i przedszkolu. Grupy mają liczyć maksymalnie 20 osób, a w samych placówkach ma pojawić się większa liczba specjalistów dbających o prawidłowy rozwój dzieci.

– Musi być dostępny logopeda, pedagog i psycholog, aby to dziecko w odpowiedni sposób pokierować, dlatego że jest to kwestia przyszłości tego dziecka i jego funkcjonowania w społeczeństwie – dodaje kandydatka Zjednoczonej Prawicy.

Poza dbaniem o właściwy rozwój najmłodszych, ważna jest także profilaktyka. W ramach programu „Młodzi bezpieczni” uczniowie zostaną zapoznani ze szkodliwymi efektami uzależnień, m.in. od alkoholu, narkotyków, czy dopalaczy.

– Obserwujemy pewnego rodzaju zmianę tego pierwszego przełamania. Jeszcze 10, 15 lat temu to był pierwszy papieros, w tej chwili to jest pierwsza substancja ryzykowna – zauważa Zbigniew Król, wiceminister zdrowia.

Pomocą w zwalczaniu tego zjawiska ma być alternatywa, jaką otrzymają młode osoby w postaci dodatkowych atrakcyjnych zajęć pozalekcyjnych.

– Dla każdego chłopca czy dziewczynki atrakcyjne może być karate, tenis, taniec. Dzieci mają różne talenty. Musimy im te talenty pomóc rozwijać i przede wszystkim musimy zapełnić im czas wolny w sposób atrakcyjny – mówi Małgorzata Wassermann.

Kandydatka na prezydenta Krakowa zapowiada także zwiększenie dodatku wychowawczego dla nauczycieli do 500 zł, organizację dodatkowych zajęć dla dzieci obcokrajowców, na przykład z nauki języka polskiego, a także utworzenie gabinetów pielęgniarskich oraz, jeżeli okaże się to możliwe, stomatologicznych we wszystkich szkołach.

Jednym z podstawowych założeń jest także powstanie specjalnej platformy ułatwiającej kontakt między rodzicami, nauczycielami, dyrekcją placówek oraz urzędami miejskimi, a także stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych przy szkołach i przedszkolach.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl